Силиконски животински заби на големо

Силиконски животински заби на големо и прилагодено

Melikey е производител на големо со силиконски животински заби со повеќе од 10 години искуство во индустријата.Нудиме разновидна палета на висококвалитетни силиконски заби за животни на големо, изработени од силиконски материјал за храна кој е без БПА и нетоксичен, обезбедувајќи усогласеност со меѓународните безбедносни стандарди за вашиот мир.

Нашата широка линија на производи одговара на различни преференции и потреби.Со нашите услуги OEM/ODM, можете да го прилагодите изгледот, големината, бојата, шаблоните и многу повеќе, правејќи ги вашите производи уникатни и прилагодени на вашите специфични барања.

Партнер со Melikey за силиконски заби со врвен квалитет и персонализирани решенија.Контактирајте со нас денес за да започнете со прилагодување на вашиот силиконски заби за животниs!

Трговија на големо со силиконски животински заби
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Melikey силиконски животински заби за момчиња и девојчиња.Мачка, мечка, лав, слон, зајак итн.

Користете ги овие заби за да ги смирите иритираните непца на вашето бебе.Направени од 100% нетоксичен силикон за храна, овие заби се лесни за држење со мали прсти и безбедни за употреба за бебето.Разиграните дизајни и софистицираните бои ги прават стилски додаток во вашиот дом.

Детал

Направено од силикон за храна.

100% без БПА, ПВЦ и фталати.

Се препорачува за деца од 3 месеци и постари.

Помага во развојот на фини моторни и сетилни вештини.

Трговија на големо со силиконски животински заби добавувач и производител во Кина

Melikey е водечки снабдувач на големо и производител на силиконски заби за животни во Кина, кој може да се пофали со напредни техники на производство и долгогодишно искуство.Ние нудиме разновидна производна линија која опфаќа различни форми на животни и стилови на дизајн за да ги задоволиме различните потреби на нашите клиенти.

Како професионален продавач на големо, ние сме посветени на клиентите да им обезбедиме производи со висок квалитет, додека одржуваме конкурентни цени.Нашите силиконски заби за животни се направени од силиконски материјал за храна и се подложени на строга контрола и инспекција на квалитетот за да се обезбеди усогласеност со меѓународните безбедносни стандарди, гарантирајќи ја нивната безбедност и сигурност за вашиот мир на умот.

Покрај нашите услуги на големо, нудиме и флексибилни решенија за прилагодување.Преку нашите OEM/ODM услуги, клиентите можат да го прилагодат изгледот, големината, бојата, моделот и многу повеќе, правејќи ги нивните производи поперсонализирани и попрепознатливи.Со нашите професионални тимови за дизајн и производство, можеме брзо да одговориме на потребите на клиентите и да обезбедиме приспособени решенија прилагодени на нивните барања.

Изберете Melikey за производи со врвен квалитет и професионални услуги за прилагодување, додавајќи конкурентна предност на вашиот бизнис.Контактирајте не денес и ајде заедно да создадеме уникатни силиконски заби за животни!

Melikey силиконски бебешки заби на големо

Melikey нуди супериорни силиконски бебешки заби кои обезбедуваат удобност, безбедност и забава за најмалите.Нашите производи се направени од 100% силикон за прехранбени производи, обезбедувајќи решение без БПА, нетоксично и еколошки за никнување на забите.Силиконските запци Melikey се издвојуваат по нивната мекост, компатибилност со замрзнувачот и слабото одржување, што ги прави совршен избор за потребите на никнувањето на забите на бебето.

заби на големо

71мм*95мм

Тежина: 40,8 g 

рефус бебешки заби

80мм*85мм

Тежина: 44 g

снабдувач на органски прстени за заби

58мм*88мм

Тежина: 28,5 g

на големо BPA без силикон заби за бебиња

82мм*75мм

Тежина: 35,8 g

животински бебешки заби

62мм*101мм

Тежина: 35,1 g

Трговија на големо за бебешки заби

80мм*90мм

Тежина: 37 g

рефус бебешки заби

83мм*88мм

Тежина: 39,4 g

силиконски рачни заби

117мм*119мм*89мм

Тежина: 73 g

 

силиконски заби за бебиња

90мм*94мм

Тежина: 41,8 g

рачни силиконски заби

102мм*114мм*89мм

Тежина: 75 g

Добавувач на силиконски детски играчки

110мм*103мм

Тежина: 38,6 g

најдобрите силиконски заби

95мм*105мм

Тежина: 44 g

трговец на големо со сигурносни прстени за заби

82мм*85мм

Тежина: 43 g

рефус силиконски прстен заби

69мм*80мм

Тежина: 40,8 g

 

силиконски бебешки заби на големо

72мм*85мм

Тежина: 41,4 g

прстени за никнување на заби на големо

68мм*92мм

Тежина: 37 g

безбедни силиконски прстени за заби

70мм*79мм

Тежина: 30,3 g

Божиќни силиконски заби

69мм*106мм

Тежина: 38,5 g

заби за новороденче

75мм*85мм

Тежина: 40гр

 

46

60мм*80мм

Тежина: 30,6 g

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Како да прилагодите силиконски животински заби

Melikey е производител на OEM силиконски животински заби, Имаме професионален тим за истражување и развој.Достапни се опции за приспособување: Дизајн, Лого, Бои, Пакети.....

Приспособувањето на силиконските заби за животни е едноставен и пријатен процес кој ви овозможува да креирате уникатни и персонализирани силиконски заби.

Еве го нашиот процес на прилагодување:

обичај
 1. Изберете Меликеј за ваш партнер: Изберете Melikey како ваш партнер за прилагодување.Со нашето долгогодишно искуство и експертиза, можеме ефикасно да ги задоволиме вашите потреби за прилагодување.

 2. Известете ги вашите барања:Контактирајте со нашиот тим и кажете ги вашите барања за прилагодување.Може да обезбедите скици за дизајн, референтни слики или детални описи за да ни помогнете да ги разбереме стилот и спецификациите што ги сакате.

 3. Примерок за потврда:Ќе создадеме примероци врз основа на вашите барања и ќе ги доставиме за ваше преглед и потврда.Може да дадете повратни информации за сите модификации или прилагодувања што се потребни додека не сте задоволни.

 4. Прилагодено производство:Откако ќе бидат одобрени примероците, ќе започнеме со сопствено производство на вашите силиконски заби за животни.Нашиот тим за производство ќе ги произведува производите според вашите спецификации.

 5. Инспекција на квалитет:По производството, спроведуваме ригорозни инспекции на квалитетот за да се осигураме дека секој прилагоден силиконски заби за животни ги исполнува нашите високи стандарди и вашите очекувања.

 6. Пакување и испорака: Конечно, ќе ги пакуваме приспособените силиконски заби за животни според вашите преференции и ќе ги доставиме до вашата наведена локација.Ние обезбедуваме безбеден транспорт за да го гарантираме вашиот душевен мир.

Со процесот на приспособување на Melikey, можете лесно да креирате уникатни силиконски заби за животни кои ги задоволуваат вашите специфични барања.Контактирајте не сега за да започнете со прилагодување на вашите производи!

 
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Зошто да изберете Melikey како добавувач на силиконски заби за бебиња

Melikey Silicone е искусен и доверлив производител на сопствени силиконски производи за храна во Кина.Обезбедуваме строга проверка на квалитетот, конкурентни цени, персонализирани, приспособени услуги, брза испорака и навремена поддршка по продажбата.

 

 

ОЕМ силиконски бебешки заби

Трговија на големо OEM/ODM услуги

Melikey нуди низа на големопродажни сопствени силиконски опции за заби за да одговараат на различни барања за дизајн и производи.

> Услуги за прилагодување на дизајнот, бојата и пакувањето

>Трошочна предност на масовното производство

> Брзо време на испорака и испорака

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
сертификати
Производство на ЦПУ
Инспекција на квалитет

Патентирани силиконски производи

Со избирање на нашите патентирани силиконски производи, компаниите можат самоуверено да им обезбедат на клиентите висококвалитетни, иновативни и економични производи, поддржани од силата и потенцијалот на кинескиот пазар.

> Ефективност на трошоците

>Заштита на интелектуална сопственост

>Иновации и квалитет

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

10+ години искуство

Богатото искуство на пазарот не прави запознаени со силиконските производи и потребите на пазарот на различни клиенти на големо.

>Повеќе линии за производство на силикон

>20 часа производство

>Се извезува во повеќе од 40 земји

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Строга контрола на квалитетот

Безбедните и нетоксични суровини и строгата контрола на квалитетот на производството гарантираат дека секој силиконски производ е безбеден и сигурен.

>100% безбедни суровини, FDA, LFGB, халогени, PAHs, фталати, REACH, ROHS сертифицирани

> Целосна проверка на квалитетот

> Сертификација на компанијата, BSCI, ISO9001.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Сертификати за силиконски заби

Основниот елемент на силиконските производи за бебиња е безбедноста.Висококвалитетните производи за бебиња мора да користат безбедни и еколошки суровини, кои се нетоксични, без мирис и безопасни за човечкото тело.Нашите заби ги поминаа тестовите за безбедност на производи во САД и ЕУ и се усогласени соFDA, CPSIA, LFGB, EN71и други безбедносни стандарди.И ние го имаме патентот за Duoxiang бебешки заби.

Силиконски мониста сертификати
КЗК за бебиња за заби
Сертификати за силиконски мониста2
Сертификати за силиконски мониста1

Најчесто поставувани прашања

Дали силиконските заби за животни се безбедни за моето бебе да ги користи?
 • Да, силиконските заби за животни генерално се сметаат за безбедни за бебињата.Тие се направени од силиконски материјал за храна, без штетни материи како БПА и фталати.
На која возраст моето бебе може да почне да користи силиконски апарати за заби за животни?
 • Бебињата обично можат да почнат да користат силиконски заби за животни на возраст од 3 до 6 месеци кога ќе почнат да никнуваат.
Како силиконските апарати за заби помагаат при непријатното излегување на забите?
 • Силиконските апарати за заби обезбедуваат олеснување со масажа на непцата на бебето, смирувајќи ја болката и непријатноста за време на процесот на никнување на забите.

 

Дали силиконските заби за заби може да се чуваат во фрижидер или замрзнати за дополнително смирување?
 • Да.
Како да ги исчистам силиконските заби за животни?
 • Силиконските заби за животни може да се исчистат со топла вода со сапуница или со варење во вода за стерилизација.
Дали силиконските заби за животни содржат штетни хемикалии?
 • Не.
Што треба да барам при изборот на силиконски заби за животни?

 

 • Побарајте заби направени од силикон за храна, без мали делови што може да претставуваат опасност од задушување.

 

Дали силиконските заби за животни доаѓаат во различни форми и големини?

Да, силиконските заби за заби се достапни во различни животински форми, големини и дизајни за да одговараат на различни преференции.

Дали силиконските заби за животни се безбедни во машина за миење садови?

Некои силиконски апарати за заби за животни се безбедни за миење садови, но секогаш е најдобро да ги проверите упатствата на производителот за специфични упатства за нега.

Дали силиконските заби за животни се погодни за бебиња со алергии?

Силиконските заби за животни се генерално хипоалергични и погодни за бебиња со алергии на други материјали како латекс или гума.