Силиконски мониста на големо

Најдобар силиконски мониста за заби Производител, фабрика, добавувач во Кина

Силиконските зрна за заби обично се произведуваат со употреба на висококвалитетни силиконски материјали и соодветни за храна.Тие се широко користени како бебешки нараквици и ѓердани.Може да се користи и како силиконски моларски додаток за бебиња.Силиконските мониста се нетоксични и безбедни за употреба за бебиња.

MELIKEY SILICONE нуди силиконски мониста на големо што може да се прилагодат на вашите барања.Обезбедуваме висококвалитетни прилагодени силиконски зрна за заби по конкурентни цени.Нашите масовни силиконски мониста се достапни во сопствени големини, логоа, бои и форми.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
силиконски мониста на големо

Добавувач и производител на силиконски мониста на големо во Кина

МЕЛИКЕЈ СИЛИКОНе основана во 2016 година, и е една од водечкитесиликонски мониста за забипроизводители, фабрики и добавувачи во Кина, прифаќајќи нарачки OEM, ODM, SKD.Имаме богато искуство во производство и развој на истражување за различни типови силиконски монистра.Се фокусираме на напредна технологија, строг производствен чекор и совршен систем за КК.

Ние нудиме многу широк избор на форми за нашитесиликонски монистракои можете да ги користите за многу различни креации.Од зимзелени класични тркалезни и рамни мониста до слатки зајачиња и ракуни, ќе можете да ги приспособите вашите предмети на многу стилски начин.

Нашиот опсег на бои е исто така многу голем, а со нашите материјали можете да создадете било кој број комбинации.Овие силиконски зрна се потполно безбедни и се внимателно тестирани според три различни безбедносни прописи (LFGB, FDA и EN 71).Овие висококвалитетни силиконски зрна за заби не користат никакви токсични материјали и се апсолутно погодни за џвакање на децата.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Зошто да не изберете како добавувач на силиконски мониста во Кина

Со 6+ години одсиликонски мониста на големоискуство, ние сме горди што ги нудиме нашите големопродажни услуги на други мали бизниси за да ги поддржиме во остварувањето на нивните деловни цели;намалување на трошоците на производите, зголемување на продажбата и обезбедување на најквалитетни безбедносно тестирани производи на пазарот.

Знаеме од прва рака колку скапо може да биде тестирањето на производите, колку време може да биде производството и колку е тешко да се управува со залиха и снабдување кога сте целосно надвор.Дозволете ни да ја отстраниме болката од зголемувањето на вашиот бизнис така што ќе произведуваме за вас во обем, со користење на безбедносно тестирани производи кои ги исполнуваат стандардите на ЕУ и САД и висококвалитетни материјали сертифицирани EN-71.

Имаме голем број стабилни добавувачи на суровини, кои можат многу добро да го контролираат квалитетот и цената.

Одржување резерви на суровини за некои вообичаени силиконски зрна, најбрза испорака.

OEM/ODM/SKD Нарачката е прифатлива.

никнуваат силиконски мониста

Нашата палета на силиконски мониста за заби

Силиконотмониста за забие висококвалитетен, џвакачки 100% за храна во различни форми, големини и бои.Прилагодени опции за вашите сопствени креативни проекти!Силиконските мониста за заби се многу добра сензорна играчка, сам сам во штипки за носење цуцли и накит за доење за да се развие креативноста на бебето додека доењето и џвакањето заби, облечени од мајката и бебето, е многу добар подарок за новороденче.100% храна-одделениеСиликон.без загадување, отпорен на абење и не е лесно да се оштети.

https://www.melikeysiliconeteethers.com/bpa-free-baby-silicone-beads-wholesale-melikey-products/

Тркалезни силиконски мониста

Ова се класичните „силиконски џамлии“ и тие се веројатно најчесто користениот вид силиконски монистра што ги продаваме.Достапни се во 4 различни дијаметри, 9мм, 12мм, 15мм и 20мм.Повеќето производи, како што се лажните клипови (нашите американски пријатели ги нарекуваат и штипки за цуцла...!) главно се направени од тркалезни мониста, иако на нашите клиенти секогаш им препорачуваме да го разделат дизајнот со други монистра за да создадат повеќе забавни сопствени креации.Монистите од 15 мм се исто така одлични за правење прекрасни силиконски ѓердани за мајки со бебиња кои никнуваат заби.

Моментално имаме различни бои за избор: црна, сива, фуксија, зелен мермер, светло лосос, јоргована, мермер бела, жолта, цреша црвена, светло сина, светло розова, нане, светло сина, светло сина, виолетова, праска , розов мермер, кварцен прав, тиркизна боја и друго.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
силиконски мониста за бебиња

Рамни силиконски мониста

Овиерамни силиконски монистра имаат дијаметар од 12 мм и често се користат во комбинација со други монистра за да им дадат динамичен изглед на парчиња како штипки за цуцла и прстени за клучеви.Слатко како леќата!

Ги нудиме следните бои за нашите рамни силиконски мониста: црна, сива, јоргована, нане, бебешка сина, кварцно розова, тиркизна и многу повеќе.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
https://www.melikeysiliconeteethers.com/baby-safe-silicone-beads-melikey-products/

Шестоаголни силиконски мониста

Друга многу популарна мушка е хексаголната силиконска мушка.Видовме дека нашите клиенти ги користат за да направат било каков вид, особено накит со долги заби како ѓердани.Нашите шестоаголни мониста се толку стилски и ги нудиме во различни бои, тие ќе изгледаат одлично на вашите прекрасни креации!

Бои: сива, беж, светло сива, бела, јоргована, мермер, нане, бебешка сина, тиркизна и многу повеќе.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
https://www.melikeysiliconeteethers.com/food-grade-silicone-teething-beads-for-baby-melikey-products/

Силиконски икозаедарски мониста

Нашите силиконски полигонални мониста исто така често се користат во нараквици, ѓердани и други изработка на накит.Стилски и убави во нивните полигонални форми, тие се совршени за подарување и се идеални за секаков вид артикли по мерка.Имаме 2 големини: 14мм и 17мм

Нашите силиконски полигони се достапни во следните бои: бела, жолта, беж, светло сина, светло жолта, портокалова, розова, црвена, гранит, мермер и многу повеќе.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
Силиконски мониста за никнување на забите од одделение за храна

Силиконски животински мониста

Слатките животни се омилени на децата ширум светот, а ние дизајниравме многу различни животински силиконски мониста.Слатко и паметно, на вашите деца ќе им се допадне!Може да се користи и како убава декорација.

Кој ни даде неверојатни повратни информации за нив!Моментално нудиме многу убави дизајни: коала, зајак, пчела, ракун, куче, мачка, лисица итн. Зарем не ви се неодоливи?

Бои: Секоја животинска силиконска мушка доаѓа во различни бои, и светли и темни.Ве молиме продолжете да ја прелистувате нашата веб-страница за да ги најдете!

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
https://www.melikeysiliconeteethers.com/personalised-teething-beads-wholesale-l-melikey-products/

Силиконски крунски мониста

Приказната за кралот и принцезата, приказната за Пепелашка и Заспаната убавица... Во секоја бајка секогаш има круна!Не можевме да одолееме да им понудиме на нашите клиенти прекрасни силиконски мониста за круна, па еве ги!

Бои: сива, бела, жолта, розова, зелена нане

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
https://www.melikeysiliconeteethers.com/teething-beads-silicone-food-grade-melikey-products/

Силиконски мониста од цртан филм

Дизајниравме различни популарни слатки силиконски монистра од цртани филмови, омилени форми на цртани филмови на децата.Како фудбал, хамбургери, автомобили, цвеќиња, итн., многу популарни.Убава и стилска, совршена за накит сам.

Боја: Разновидни бои за да изберете!

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
https://www.melikeysiliconeteethers.com/silicone-bpa-free-beads-bpa-free-silicone-beads-wholesale-melikey-products/

Празнични силиконски мониста

Дизајниравме празнични силиконски мониста за Ноќта на вештерките и Божиќ, како што се слатки елен, Дедо Мраз, снешко, лилјак, дух, череп и други репрезентативни ликови.Овие празнични силиконски мониста се совршени за големи празнични распродажби.Може да се користи и како празнична декорација.
 
Боја: Празничните мониста главно се засноваат на дизајнот на бојата на репрезентативните ликови.Боите се поедноставни, но секоја мушка доаѓа во повеќе бои.
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Melikey силиконски мониста на големо

Најпрепорачлива и најдоверлива марка на производи од силиконски мониста во Кина со најширок асортиман на квалитетна храна, силиконски мониста и додатоци без BPA - совршени за сите ваши потреби DIY.

Знаеме дека многу од вас имаат свои бизниси за водење, па затоа се стремиме да ги имаме нашите производи достапни кога ви се потребни.Силиконски мониста на големо, навремено ќе ви ја испратиме нарачката со најдобра цена на големо од фабриката

Melikey обезбедува брза, сигурна услуга и квалитетни производи

Најчесто поставувани прашања за прилагодени и големо силиконски мониста

Сакам да приспособам нов дизајн на силиконски монистра, како да го направам тоа?

Кажете ни ги вашите цртежи или вашите размислувања за дизајнот, тогаш нашите дизајнерски инженери можат да ви помогнат.

Ги наведуваме трошоците за мувла и единечната цена според потврдените цртежи, а потоа правиме потврда за мувла/примерок.

Може ли да ја прилагодам мојата сопствена боја на силиконски мониста?

Да, само кажете ни го бројот на бојата на Pantone C или обезбедете ни примерок за боја.

Може ли да го прилагодам мојот сопствен бренд на силиконските монистра?

Да, можете да го испечатите вашето лого на силиконски монистра или да направите калап за лого на јаката или на друга специфична област што ја сакате.

Дали имате сопствен оддел за калапи или тоа го прави друга фабрика?

Да, ние имаме сопствен оддел за калапи за алати за вбризгување силикон, хидраулични алатки.Понекогаш, ние приспособуваме многу различни силиконски калапи за клиентите.Ве молиме испратете е-пошта на Меликеј.

Колку време е потребно за да се направи силиконски калап за мониста?

15 дена по потврдувањето на 3D цртежот.

Може ли да побарам бесплатни примероци?

Да ти можеш.Како и ние, сегашните примероци залихи се бесплатни, но испораката ќе биде на вашата сметка.

Колку долго е времето за носење на примерокот?

За постоечките производи, потребни се 1-2 дена;ако го сакате вашиот дизајн, може да потрае 3-5 дена, во зависност од вашата содржина на дизајнот.

Кои материјали ги користите во вашите производи?

Нашите производи се направени од 100% силиконски материјал за храна.Сите материјали што ги користиме може да поминат FDA, LFGB, CE.Достапни се извештаи за сертификација на материјали.

Дали сте производител?Дали прифаќате нарачки OEM?

Да, ние сме професионални производители и продавачи на силиконски производи.ОЕМ нарачки ќе бидат прифатени.

Што ви е потребно за сопствени силиконски производи?

2D, 3D цртежи и специфични барања.

Дали ќе прифатите сопствени логоа или сопствени калапи?

Ние прифаќаме сопствени нарачки, добредојдени сте веднаш да не контактирате.

Ако ми треба сопствен дизајн, кој ќе плати за прилагодениот силиконски калап?

Ако имате сопствен дизајн, клиентот ќе треба да плати за калапот.И калапот ќе му припадне на купувачот.

Ако плаќам за калапи за примероци, дали треба да платам и за калапи за масовно производство?

Да.Калапи за примероци може да се користат само за правење примероци.Кога треба да извршите масовно производство, калапите се произведуваат во голем број.

Како ја испраќате нарачката?

За нарачки на големо испраќаме по море или воздух, за мали нарачки испраќаме преку DHL, FedEx, TNT или UPS

Што е со контролата на квалитетот на вашиот производ?

Ние го имаме нашиот оддел за КК овластен со професионален тим за КК.„Квалитетот на прво место, Cutomer

Фокус“ ​​е нашата политика за квалитет, а ние имаме Контрола на квалитетот на влезот / Квалитет во процесот

Контрола / Контрола на квалитет на излез во текот на нашите фабрички операции.

Нашиот процес

Ние правиме се од себе да го исполниме секое барање.Секоја гутаперка со силиконски мониста е уникатна бидејќи е само за вас и направена со љубов

Кажете ни дали преферирате монистра или мониста и заби.

Ќе ви ги покажеме боите и буквите на монистрата од кои можете да изберете.Нашите консултанти исто така ќе ве советуваат.Дозволуваме максимум околу 2-3 презакажувања.

Откако ќе бидете задоволни со горенаведеното, продолжете со плаќањето.

Пакет со силиконски мониста

Пакет со силиконски мониста

Зарем не го наоѓате тоа што го барате?

Општо земено, во нашиот магацин има залихи на обични силиконски зрнца или суровини.Но, ако имате посебна побарувачка, ние исто така обезбедуваме услуга за прилагодување.Ние исто така прифаќаме OEM/ODM.Ние би можеле да го испечатиме вашето лого или име на бренд на каросеријата и кутиите за боја со мониста што никнуваат.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Што можеме да ви понудиме…

Најдобар квалитет

Имаме богато искуство во производство, дизајн и примена на силиконски монистра и опслужуваме повеќе од 100 клиенти од целиот свет.

Конкурентна цена

Евтина цена за силиконски букви монистра, силиконски мониста за заби и тркалезни силиконски монистра.

По продажба

Ние обезбедуваме 3-5 години гаранција политика.И сите трошоци за силиконски монистра ќе бидат на наша сметка ако има некаков проблем со квалитетот предизвикан од нас во гарантните периоди.

испорачување

Имаме најдобар шпедитер, достапен за превоз по воздушен, експрес, морски пат, па дури и услуга од врата до врата.

Сертификати за силиконски мониста

Силиконски мониста сертификати: ISO9001, CE, EN71, FDA, BPA БЕСПЛАТНО ......

Силиконски мониста сертификати
Сертификати за силиконски мониста1
Сертификати за силиконски мониста2
Сертификати за силиконски мониста3

Најчесто поставувани прашања

Што се силиконски монистра?

Силиконските мониста се мали тркалезни топчиња од силикон.Иако силика гелот може да звучи како мек или течен материјал, тој всушност е цврста форма на силика, природен материјал пронајден на Земјата

Дали силиконските зрна за заби се безбедни?

Бебешките силиконски зрна за заби се безбедни и можат да бидат еден од најдобрите производи што може да ги купите за вашето бебе што никнува.Силиконот е безбеден и мек за постојано џвакање за да ги смири непцата на вашето бебе.

Каде можам да купам силиконски мониста за заби?

Како водечки снабдувач на силиконски монистра.Melikey на големо со силиконски зрнца повеќе од 10+ години.Имаме различни стилови и бои за силиконски монистра.Најдобрите силиконски мониста можете да ги најдете во Меликеј.

Како да направите силиконски зрна за заби?

Пред сè, треба да најдете производител на силиконски мониста кој може да прифати прилагодување.

Обезбедете ги вашите цртежи или идеи за дизајн на производителот.

3D цртежи за дизајнери

направи мувла

Изберете боја и пакување

правење примероци

Потврдете примерок

масовно производство

Колку долго траат силиконските зрна?

Како и со која било играчка или предмет на дофат на вашето бебе, треба да ги проверите нашите силиконски мониста пред да ги користите.Доколку забележите било каква штета, ви препорачуваме веднаш да ја отстраните.Сè додека вашите силиконски зрна се во добра состојба, нема да истекуваат.Силиконот е многу издржлив и може да трае со децении ако правилно се грижи.Иако нашите производи се многу издржливи, сепак препорачуваме често да ги проверувате играчките со кои вашето бебе си игра за да бидете сигурни дека се безбедни.

Должина на силиконските зрнца на спојката за цуцла?

7-8 инчи

Дополнително, за овие видови производи, персоналот на CPSC препорачува клиповите да не бидат подолги отколку што е потребно за правилно функционирање, по можност не повеќе од 7-8 инчи целокупно.

Големина за силиконски зрнца?

Имаме мониста во различни големини.На пример, обичните тркалезни мониста исто така имаат четири големини: 9мм, 12мм, 15мм, 20мм.Големината на порите на сите наши монистра е околу 2 мм.

Ценовник за сопствени силиконски монистра?

Melikey силиконски мониста на големо што може да се прилагодат на вашите барања.Обезбедуваме висококвалитетни сопствени силиконски мониста по конкурентни цени.Нашите масовни силиконски мониста се достапни во сопствени големини, логоа, бои и форми.

Дали силиконскиот апарат за заби е безбеден за бебиња?

Да, силиконските мониста се безбедни за бебињата.Melikey ја сфаќа безбедноста и квалитетот на силиконските мониста многу сериозно и произведува силиконски мониста со загарантирана употреба на најквалитетни производи за никнување на забите.

Силиконот е најдобриот материјал за да му помогне на вашето бебе да никне заби бидејќи е мек, лесен за нега, може да се замрзне и е забавно за вашето бебе да го џвака.

Силиконот што го користиме ги има следните квалификации: 100% силикон за храна, без BPA, 100% нетоксичен и без вкус, одобрен од FDA, без олово, без PVC, без жива, без фталат, CE сертифициран, SGS сертифициран, CCPSA сертифициран, LFGB одобрено.

Апсолутно мораме да нагласиме дека не му дозволувате на вашето бебе да спие со што било прикачено на него, или нека спие со играчки.Секогаш треба да го надгледувате вашето бебе секогаш кога си игра со некоја играчка.

Која е вистинската возраст за играчки кои никнуваат бебешки заби?

Бебињата можат да почнат да никнуваат уште од 4 месеци или до 14 месеци.Препорачуваме дека најдобро време да му дадете на вашето бебе играчка за заби е кога вашето бебе ќе почне да става сè во устата.Иако не можете да ги спречите да грабнат ништо, можете барем да им купите играчка за заби.

Како силиконските заби ги смируваат бебињата?

Исто како што се повредуваме себеси, притисокот врз болната област може да помогне да се ублажат некои непријатности.Ова помага да се олесни дел од нивната непријатност со џвакање и притисок врз непцата.Нашите замрзнати силиконски мониста се исто така одлични за смирување на непцата за бебиња, бидејќи чувството на ладење помага да се отстрани одредена иритација.

Бебињата се природно импулсивни и сакаат да почнат да ставаат сè во уста.Сите знаеме дека ако им го одземеш тоа што го сакаат, може да се галамат и да добијат мал гаф!Ако му дадете на вашето бебе нешто што знаете дека е безбедно за џвакање, ги смирува непцата и не треба да му го одземате, силиконските зрнца се веројатно најдобриот начин!Еден од ефективни производи кои можат да ви помогнат да го смирите вашето бебе кое запува.

Како силиконските монистра им помагаат на бебињата да учат?

Речиси сè во животот на едно мало бебе е ново искуство.Во суштина, тие се програмирани да ги тестираат своите сетила со допирање, чувство и да, ставајќи ги работите во уста!Ние нудиме голем број уникатни карактеристики во нашата палета на силиконски бебешки мониста што ќе го одржат вашето бебе безбедно да научи за различните сетила, сензации, форми, текстури.

Имаме различни силиконски мониста за да купите, вклучувајќи тркалезни мониста, хексагонални мониста направени од силикон или дрво, силиконски мониста во различни бои, уникатни дрвени мониста со текстура, слатки животински мониста, силиконски мониста од цртани филмови итн.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја