Lajme

 • Pse të zgjidhni Teeter silikoni pa BPA |Melikey

  Pse të zgjidhni Teeter silikoni pa BPA |Melikey

  Dalja e dhëmbëve mund të jetë një kohë sfiduese si për foshnjat ashtu edhe për prindërit.Siklet dhe dhimbje të lidhura me daljen e dhëmbëve mund të çojnë në netë pa gjumë dhe ditë të çuditshme.Si prind, gjetja e një lehtësimi të sigurt dhe efektiv për të voglin tuaj bëhet prioriteti kryesor.Në vitet e fundit...
  Lexo më shumë
 • Si të krijoni rruaza me porosi: Një udhëzues DIY |Melikey

  Si të krijoni rruaza me porosi: Një udhëzues DIY |Melikey

  Në peizazhin e gjerë të krijimeve të bëra me dorë, arti i përpunimit të rruazave të dhëmbëzuara me porosi dallohet si një përpjekje e lezetshme.Ky udhëzues hap pas hapi është krijuar për t'ju ndihmuar jo vetëm në krijimin e një aksesori unik dhe estetikisht të këndshëm, por edhe për të siguruar që ai ...
  Lexo më shumë
 • Cilat karakteristika sigurie duhet të kenë rruazat e dhëmbëve të foshnjës |Melikey

  Cilat karakteristika sigurie duhet të kenë rruazat e dhëmbëve të foshnjës |Melikey

  Rruazat e daljes së dhëmbëve të foshnjës janë një ndihmë e dashur për qetësimin e të vegjlit gjatë fazës së marrjes së dhëmbëve.Megjithatë, garantimi i sigurisë së këtyre rruazave është parësor.Këtu është një udhëzues gjithëpërfshirës mbi veçoritë thelbësore të sigurisë që duhet të ketë çdo rruazë e daljes së dhëmbëve të foshnjës.Pse Sa...
  Lexo më shumë
 • A janë rruaza për nxjerrjen e dhëmbëve të foshnjës të dizajnuara për të parandaluar rreziqet e mbytjes |Melikey

  A janë rruaza për nxjerrjen e dhëmbëve të foshnjës të dizajnuara për të parandaluar rreziqet e mbytjes |Melikey

  Rruazat e daljes së dhëmbëve të foshnjës janë bërë një zgjidhje e përshtatshme për shumë prindër që kërkojnë lehtësim për foshnjat e tyre që dalin dhëmbë.Por mes popullaritetit të tyre, mbetet një shqetësim i vazhdueshëm: A janë rruazat e dhëmbëve të foshnjave të dizajnuara për të parandaluar rreziqet e mbytjes?Le të fillojmë një udhëtim përmes sigurisë ...
  Lexo më shumë
 • Ku mund të gjej rruaza me shumicë të dhëmbëve për blerje me shumicë |Melikey

  Ku mund të gjej rruaza me shumicë të dhëmbëve për blerje me shumicë |Melikey

  Foshnjat janë tufa të adhurueshme gëzimi, por kur ata dhëmbë të vegjël fillojnë të bëjnë debutimin e tyre, shqetësimi mund të jetë sfidues si për të vegjlit ashtu edhe për prindërit e tyre.Futni rruazat e daljes së dhëmbëve - shpëtimtarët që ofrojnë rehati dhe lehtësim gjatë këtij momenti historik.Nëse jeni në...
  Lexo më shumë
 • Përtypni rruaza për foshnjat: Analiza me porosi kundër fabrikave |Melikey

  Përtypni rruaza për foshnjat: Analiza me porosi kundër fabrikave |Melikey

  Në peizazhin gjithnjë në zhvillim të produkteve për fëmijë, rruazat e përtypjes spikasin si një domosdoshmëri dhe një deklaratë mode për prindërit.Megjithatë, debati midis rruazave të prodhuara me porosi dhe të prodhuara në fabrikë mbetet një aspekt vendimtar që ndikon në vendimet e blerjes.Kjo analizë synon...
  Lexo më shumë
 • Rruaza përtypëse të personalizueshme për fëmijën: Opsione direkte nga fabrika për markën tuaj |Melikey

  Rruaza përtypëse të personalizueshme për fëmijën: Opsione direkte nga fabrika për markën tuaj |Melikey

  Hej atje, botë e dashuruar për fëmijë!Jeni në kërkim të diçkaje që do të kënaqë si VIP-at më të vegjël ashtu edhe njerëzit e tyre?Epo, shtrëngohu sepse ne po zhytemi në universin magjepsës të rruazave të personalizueshme të përtypjes për foshnjat, direkt nga dyshemeja e fabrikës deri te br...
  Lexo më shumë
 • Si të zgjidhni rruaza të sigurta përtypëse për foshnjat |Melikey

  Si të zgjidhni rruaza të sigurta përtypëse për foshnjat |Melikey

  Foshnjat janë një pako gëzimi dhe kurioziteti, duke eksploruar botën me gishtat dhe gojët e tyre të vogla.Nuk është sekret se dalja e dhëmbëve mund të jetë një kohë sfiduese si për foshnjat ashtu edhe për prindërit.Ja ku rruazat e përtypjes vijnë në shpëtim!Por përpara se të zhytesh kokën në botë ...
  Lexo më shumë
 • Ku mund të gjej furnizime me rruaza përtypëse për fëmijë me shumicë DIY |Melikey

  Ku mund të gjej furnizime me rruaza përtypëse për fëmijë me shumicë DIY |Melikey

  A jeni një prind apo kujdestar në kërkim të një mënyre kreative dhe të sigurt për të qetësuar fëmijën tuaj në daljen e dhëmbëve?Mos kërkoni më tej!Furnizimet me rruaza për të përtypur fëmijë DIY janë zgjidhja perfekte.Këto rruaza të lezetshme, të përtypura u ofrojnë bebeve një përvojë qetësuese dhe të sigurt të daljes së dhëmbëve, dhe ata...
  Lexo më shumë
 • Si rruazat e përtypjes për foshnjat qetësojnë shqetësimin oral |Melikey

  Si rruazat e përtypjes për foshnjat qetësojnë shqetësimin oral |Melikey

  Kur bëhet fjalë për mirëqenien e të vegjëlve tanë, prindërit nuk kursejnë asnjë përpjekje.Çdo prind e kupton rëndësinë e sigurimit të rehatisë së foshnjës së tyre, veçanërisht kur dalja e dhëmbëve bëhet një sfidë.Dalja e dhëmbëve mund të jetë një kohë sprovuese si për fëmijën ashtu edhe për prindërit, si në...
  Lexo më shumë
 • Cili material për rruaza përtypëse për fëmijë është më i mirë |Melikey

  Cili material për rruaza përtypëse për fëmijë është më i mirë |Melikey

  Kur vjen puna për të garantuar sigurinë dhe mirëqenien e të voglit tuaj, çdo vendim që merrni ka rëndësi.Kjo përfshin zgjedhjen e materialeve për rruazat e përtypjes së bebeve.Këta aksesorë shumëngjyrësh, të prekshëm jo vetëm që tërheqin vëmendjen e foshnjës tuaj, por gjithashtu ofrojnë lehtësim gjatë...
  Lexo më shumë
 • Cilat janë standardet e sigurisë për rruaza me porosi |Melikey

  Cilat janë standardet e sigurisë për rruaza me porosi |Melikey

  Rruazat e dhëmbëve me porosi kanë fituar popullaritet si një aksesor elegant dhe funksional për foshnjat.Këto rruaza jo vetëm që ofrojnë rehati për foshnjat që dalin në dhëmbë, por gjithashtu shërbejnë si një deklaratë e personalizuar e modës.Megjithatë, si prind apo kujdestar i përgjegjshëm, është thelbësore të jesh një...
  Lexo më shumë
 • Një Udhëzues për Rregulloret e Sigurisë së Fëmijëve për Rruaza silikoni të Dhëmbëzimit me Shumicë |Melikey

  Një Udhëzues për Rregulloret e Sigurisë së Fëmijëve për Rruaza silikoni të Dhëmbëzimit me Shumicë |Melikey

  Në botën e produkteve të sigurisë për fëmijët, rruazat e dhëmbëve silikoni janë bërë një zgjedhje thelbësore për prindërit dhe kujdestarët.Këto rruaza shumëngjyrëshe dhe të përtypur ofrojnë lehtësim për foshnjat që dalin dhëmbë, ndërsa shërbejnë edhe si një aksesor elegant për nënat.Megjithatë, me një risi të madhe...
  Lexo më shumë
 • Si të personalizoni rruazat e përtypjes për komoditetin e foshnjës suaj |Melikey

  Si të personalizoni rruazat e përtypjes për komoditetin e foshnjës suaj |Melikey

  Mirëpritja e një fëmije të ri në botë është një rast i gëzueshëm i mbushur me dashuri dhe emocion.Si prind, ju dëshironi të siguroni sigurinë, rehatinë dhe lumturinë e të voglit tuaj në çdo kohë.Një mënyrë për ta arritur këtë është duke personalizuar aksesorët e tyre, dhe sot, ne po shkojmë ...
  Lexo më shumë
 • Ku mund të gjeni një fabrikë të besueshme të dhëmbëve silikoni |Melikey

  Ku mund të gjeni një fabrikë të besueshme të dhëmbëve silikoni |Melikey

  Jeni në treg për dhëmbëza silikoni dhe po pyesni veten se ku mund të gjeni një fabrikë të besueshme për të prodhuar këto produkte thelbësore për fëmijë?Kërkimi për një fabrikë të besueshme të dhëmbëve silikoni mund të jetë emocionuese dhe e frikshme.Në fund të fundit, cilësia e këtyre dhëmbëzave drejton...
  Lexo më shumë
 • Pse të zgjidhni dhëmbëza silikoni të personalizuar për nxjerrjen e dhëmbëve të bebeve |Melikey

  Pse të zgjidhni dhëmbëza silikoni të personalizuar për nxjerrjen e dhëmbëve të bebeve |Melikey

  Kur i vogli juaj fillon të dalë dhëmbë, mund të jetë një kohë sfiduese si për fëmijën ashtu edhe për prindërit.Ata dhëmbë të vegjël që shtyjnë mishrat e ndjeshme mund të çojnë në siklet, nervozizëm dhe netë pa gjumë.Megjithatë, ka një rreze shprese në formën e lodrave që dalin dhëmbët, dhe mes ...
  Lexo më shumë
 • Rruaza përtypëse me shumicë për fëmijë: Si të verifikoni sigurinë e tyre |Melikey

  Rruaza përtypëse me shumicë për fëmijë: Si të verifikoni sigurinë e tyre |Melikey

  Foshnjat dhe dalja e dhëmbëve shkojnë dorë për dore, dhe siç e di çdo prind, mund të jetë një kohë sfiduese.Ata dhëmbë të vegjël që bëjnë debutimin e tyre mund të shkaktojnë parehati dhe nervozizëm tek foshnjat.Për të lehtësuar këtë shqetësim, shumë prindër i drejtohen rruazave të përtypjes, një zgjidhje popullore e daljes së dhëmbëve.B...
  Lexo më shumë
 • Cilat metoda mund të sigurojnë mbrojtjen e dhëmbëve silikoni gjatë transportit |Melikey

  Cilat metoda mund të sigurojnë mbrojtjen e dhëmbëve silikoni gjatë transportit |Melikey

  Dërgimi i sendeve delikate si dhëmbëzat silikoni mund të jetë një përvojë që kafshon thonjtë.Ju keni kushtuar kohë dhe përpjekje për të krijuar këto produkte të dhëmbëve dhe gjëja e fundit që dëshironi është që ato të vijnë të dëmtuara.Por mos u mërzit!Në këtë artikull, ne do të shqyrtojmë metoda efektive për të...
  Lexo më shumë
 • Cili është procesi i transformimit të një ideje në rruaza fokale silikoni të personalizuara |Melikey

  Cili është procesi i transformimit të një ideje në rruaza fokale silikoni të personalizuara |Melikey

  Në botën e bërjes së bizhuterive, rruaza fokale silikoni me porosi kanë fituar popullaritet të konsiderueshëm për shkak të shkathtësisë së tyre dhe mundësive unike të dizajnit.Krijimi i këtyre rruazave përfshin një udhëtim magjepsës nga konceptualizimi tek krijimi, duke rezultuar në mahnitëse dhe perfekte...
  Lexo më shumë
 • Teethers silikoni me shumicë për grupmosha të ndryshme |Melikey

  Teethers silikoni me shumicë për grupmosha të ndryshme |Melikey

  Ndërsa foshnjat kalojnë fazën e daljes së dhëmbëve, ata përjetojnë siklet dhe nervozizëm për shkak të daljes së dhëmbëve.Për të qetësuar mishrat e tyre të butë dhe për të ofruar lehtësim, dhëmbët e dhëmbëve silikoni janë bërë një zgjedhje popullore mes prindërve dhe kujdestarëve.Në këtë artikull, ne do të shqyrtojmë w...
  Lexo më shumë
 • Çfarë duhet të keni parasysh kur zgjidhni rruaza fokale silikoni |Melikey

  Çfarë duhet të keni parasysh kur zgjidhni rruaza fokale silikoni |Melikey

  Bërja e bizhuterive është një art që lejon individët të shfaqin kreativitetin dhe stilin e tyre.Ndër materialet e ndryshme të përdorura për të krijuar bizhuteri unike dhe të bukura, rruazat fokale silikoni kanë fituar popullaritet të jashtëzakonshëm.Këto rruaza të gjithanshme ofrojnë një bollëk opsionesh për ...
  Lexo më shumë
 • Cilat janë opsionet për rruaza me fokus silikoni me shumicë |Melikey

  Cilat janë opsionet për rruaza me fokus silikoni me shumicë |Melikey

  Në botën e sotme me ritme të shpejta, stresi dhe ankthi janë bërë të zakonshme, duke bërë që shumë individë të kërkojnë metoda efektive relaksimi dhe përqendrimi.Futni rruaza të fokusit silikoni - mjete të gjithanshme dhe të pasura me ndjeshmëri të krijuara për të lehtësuar stresin, për të përmirësuar fokusin dhe për të nxitur...
  Lexo më shumë
 • A janë rruaza përtypëse për fëmijën efektive në tërheqjen e vëmendjes së vogëlushit tuaj |Melikey

  A janë rruaza përtypëse për fëmijën efektive në tërheqjen e vëmendjes së vogëlushit tuaj |Melikey

  Si prindër, ne jemi gjithmonë në kërkim të mënyrave për të përfshirë dhe tërhequr vëmendjen e të vegjëlve tanë.Foshnjat kalojnë nëpër faza vendimtare të zhvillimit ku shqisat e tyre luajnë një rol jetik në të mësuarit dhe eksplorimin e botës përreth tyre.Një lodër shqisore e njohur që ka tërhequr vëmendjen...
  Lexo më shumë
 • Çfarë duhet të keni parasysh kur rruaza silikoni me shumicë |Melikey

  Çfarë duhet të keni parasysh kur rruaza silikoni me shumicë |Melikey

  Rruazat e daljes së dhëmbëve nga silikoni janë rruaza të vogla dhe të buta të bëra nga materiale silikoni të cilësisë së lartë, të krijuara posaçërisht për foshnjat për t'i përtypur gjatë periudhës së daljes së dhëmbëve.Ato janë një alternativë popullore ndaj lodrave tradicionale të daljes së dhëmbëve dhe ofrojnë një zgjidhje të sigurt dhe të përshtatshme...
  Lexo më shumë
 • Udhëzues për teknikat dhe mirëmbajtjen e pastrimit të dhëmbëve silikoni |Melikey

  Udhëzues për teknikat dhe mirëmbajtjen e pastrimit të dhëmbëve silikoni |Melikey

  Dhëmbësit silikoni janë një zgjedhje popullore për qetësimin e foshnjave gjatë fazës së daljes së dhëmbëve.Këto lodra për nxjerrjen e dhëmbëve të foshnjës të mbushura me dhëmbëza silikoni ofrojnë një përvojë të sigurt dhe komode për foshnjat.Megjithatë, është thelbësore që të pastroni dhe mirëmbani siç duhet dhëmbëzat silikoni ...
  Lexo më shumë
 • Si të shisni me shumicë rruaza silikoni me cilësi të lartë nga fabrika |Melikey

  Si të shisni me shumicë rruaza silikoni me cilësi të lartë nga fabrika |Melikey

  Rruazat e silikonit janë objekte të vogla sferike të bëra nga xhel silicë me cilësi të lartë, të cilat kanë karakteristikat e rezistencës ndaj temperaturës së lartë, rezistencës ndaj korrozionit, butësisë dhe plasticitetit të mirë.Ato zakonisht përdoren si lëndë të para për byzylykë, gjerdan, përtypëse, dorë...
  Lexo më shumë
 • Cilat janë format e rruazave silikoni me shumicë |Melikey

  Cilat janë format e rruazave silikoni me shumicë |Melikey

  Rruazat e silikonit me shumicë luajnë një rol të rëndësishëm në të gjitha sferat e jetës sot.Pavarësisht nëse bëhet fjalë për prodhimin e bizhuterive, vepra artizanale ose produkte për fëmijë, nuk mund të bëni pa këto rruaza të vogla të gjithanshme.Ato jo vetëm që mund të përdoren si dekorime dhe aksesorë, por kanë edhe karakteristikat...
  Lexo më shumë
 • Si të kontrolloni sigurinë e dhëmbëve silikoni të foshnjave |Melikey

  Si të kontrolloni sigurinë e dhëmbëve silikoni të foshnjave |Melikey

  Mbajtësit e dhëmbëve silikoni luajnë një rol të rëndësishëm në ofrimin e një mjedisi të sigurt dhe të shëndetshëm të rritjes për foshnjat.Këto lodra të buta dhe të qëndrueshme jo vetëm që lehtësojnë shqetësimin e foshnjës, ato gjithashtu ndihmojnë në qetësimin e dhimbjeve të mishrave të dhëmbëve dhe ndihmojnë në rritjen e dhëmbëve të rinj.Për shkak të vetive të tij të shkëlqyera, silikoni b...
  Lexo më shumë
 • Si të përtypni rruaza silikoni të klasës së ushqimit me porosi |Melikey

  Si të përtypni rruaza silikoni të klasës së ushqimit me porosi |Melikey

  Në shoqërinë moderne, rruazat e përtypjes silikoni të kategorisë ushqimore, si një mjet përtypës i sigurt dhe i besueshëm, po marrin gjithnjë e më shumë vëmendje dhe dashuri.Pavarësisht nëse është një produkt qetësues gjatë zhvillimit të foshnjës ose një mjet shtypës oral për fëmijët dhe të rriturit, përtypja e silikonit të shkallës ushqimore...
  Lexo më shumë
 • Si të gjeni prodhuesit e dhëmbëve silikoni me cilësi të lartë në Kinë |Melikey

  Si të gjeni prodhuesit e dhëmbëve silikoni me cilësi të lartë në Kinë |Melikey

  Mbajtësit e dhëmbëve të foshnjës janë një produkt i domosdoshëm në procesin e rritjes së foshnjave.Ato mund të lehtësojnë shqetësimin dhe dhimbjen e mishrave të dhëmbëve kur rriten dhëmbët dhe të nxisin zhvillimin e shëndetshëm oral.Teksa kërkesa globale për dhëmbëzat e foshnjës vazhdon të rritet, gjetja e një këllëfi silikoni të cilësisë së lartë...
  Lexo më shumë
 • Si të personalizoni dhëmbët e silikonit për fëmijë |Melikey

  Si të personalizoni dhëmbët e silikonit për fëmijë |Melikey

  Dhëmbësit Baby Silicone luajnë një rol vendimtar në zbutjen e shqetësimit në daljen e dhëmbëve të foshnjave dhe duke i ndihmuar ata të kalojnë këtë moment historik të rëndësishëm zhvillimor.Si prindër, ne i kuptojmë sfidat e daljes së dhëmbëve dhe nevojën për zgjidhje të sigurta dhe efektive.Ja ku zakoni...
  Lexo më shumë
 • Sa kohë zgjasin dhëmbët e bebeve |Melikey

  Sa kohë zgjasin dhëmbët e bebeve |Melikey

  Ndërsa foshnjat fillojnë të dalin dhëmbë, prindërit shpesh përpiqen të gjejnë lodrën perfekte për daljen e dhëmbëve për të qetësuar dhëmbët e dhëmbëve të vegjël.Megjithatë, nuk ka të bëjë vetëm me gjetjen e strukturës apo formës së duhur.Është e rëndësishme të merret parasysh se sa kohë do të zgjasin lloje të ndryshme të dhëmbëve të foshnjës në...
  Lexo më shumë
 • Cilat janë rruazat që janë të mira për të përtypur foshnjat |Melikey

  Cilat janë rruazat që janë të mira për të përtypur foshnjat |Melikey

  Si prind ose kujdestar, sigurimi i shëndetit dhe mirëqenies së foshnjës është prioriteti juaj kryesor. Një aspekt i rëndësishëm i shëndetit të foshnjës tuaj është zhvillimi i tyre oral, i cili përfshin rritjen dhe forcimin e dhëmbëve artikull, ne do të shqyrtojmë përfitimet e rruazave të daljes së dhëmbëve lodrat për përtypje ...
  Lexo më shumë
 • A janë rruazat e dhëmbëve të foshnjës madhësia e duhur për foshnjën |Melikey

  A janë rruazat e dhëmbëve të foshnjës madhësia e duhur për foshnjën |Melikey

  Rruazat e nxjerrjes së dhëmbëve të foshnjës janë një artikull popullor për prindërit e foshnjave të vogla që po përjetojnë siklet në daljen e dhëmbëve.Këto rruaza janë krijuar për të qenë të sigurta dhe qetësuese për të përtypur foshnjat, por pyetja mbetet: a janë ato madhësia e duhur për gojën e foshnjës?Përgjigja është se unë...
  Lexo më shumë
 • A janë të sigurta unazat e dhëmbëzimit prej druri |Melikey

  A janë të sigurta unazat e dhëmbëzimit prej druri |Melikey

  Unazat e daljes së dhëmbëve të foshnjës janë të dizajnuara që foshnjat t'i kapin dhe të përtypin për të lehtësuar dhimbjen dhe shqetësimin që përjetojnë kur grupi i parë i dhëmbëve të tyre fillojnë të dalin.Ka shumë pajisje për dhëmbët e foshnjës në treg, por shumë prej tyre përmbajnë plastikë, BPA dhe kimikate të tjera potencialisht të dëmshme...
  Lexo më shumë
 • A janë të sigurta unazat e ngrirjes së dhëmbëve |Melikey

  A janë të sigurta unazat e ngrirjes së dhëmbëve |Melikey

  Dalja e dhëmbëve mund të shkaktojë shumë dhimbje dhe parehati tek foshnjat.Në vitet e para të jetës, foshnjat dhe të vegjlit gjithmonë duket se kanë dhëmbë të rinj, duke e bërë jetën sfiduese për veten dhe prindërit e tyre.Unazat e nxjerrjes së dhëmbëve janë një mjet i zakonshëm për lehtësimin e dhimbjeve.Prindërit e...
  Lexo më shumë
 • A është dhëmbëza silikoni e mirë për foshnjat |Melikey

  A është dhëmbëza silikoni e mirë për foshnjat |Melikey

  Mbajtësit e dhëmbëve silikoni për bebe janë të sigurta dhe mund të jenë një nga produktet që duhet të keni për të blerë për fëmijën tuaj që del në dhëmbë.Dalja e dhëmbëve ndodh gjatë 120 ditëve të para të jetës - kjo është koha kur foshnjat fillojnë të zhvillojnë dhëmbë përmes mishrave të dhëmbëve, gjë që mund të jetë e pakëndshme ose e dhimbshme.Një herë...
  Lexo më shumë
 • Si të personalizoni dhëmbët silikoni |Melikey

  Si të personalizoni dhëmbët silikoni |Melikey

  Fëmijët zakonisht fillojnë të dalin dhëmbë midis 3 dhe 6 muajsh, para se të jenë në gjendje të ulen vetë.Kur ndodh, mund të shqetësojë një fëmijë të shqetësuar.Ne e dimë që foshnjat vendosin gjithçka në gojën e tyre, në fund të fundit kështu eksplorojnë botën përreth tyre.Lodra orale, su...
  Lexo më shumë
 • Si të filloni punën e biznesit me rruaza |Melikey

  Si të filloni punën e biznesit me rruaza |Melikey

  E bukur, ju keni vendosur të filloni një biznes të vogël me shumicë rruazash!Është vërtet emocionuese tani, e dini se mund ta bëni, por ndoshta nuk jeni 100% i sigurt se çfarë duhet bërë?Këtu është lista jonë e kontrollit të gjërave të thjeshta për t'ju ndihmuar të shmangni çdo surprizë të keqe dhe t'ju japë...
  Lexo më shumë
 • Pse janë rruaza silikoni për nxjerrjen e dhëmbëve për gjerdanet l Melikey

  Pse janë rruaza silikoni për nxjerrjen e dhëmbëve për gjerdanet l Melikey

  Ka një shumëllojshmëri produktesh për fëmijë që mund të ndihmojnë në lehtësimin e dhimbjeve të hershme të daljes së dhëmbëve.Ofroni sende të përtypshme, të tilla si unaza dhe gjerdan për daljen e dhëmbëve, për t'i ndihmuar foshnjat të kalojnë shqetësimin e daljes së dhëmbëve.Për fat të mirë, nënat kanë shumë mundësi.Gjerdanet e nxjerrjes se dhembeve te bera nga silic...
  Lexo më shumë
 • Pse foshnjat kanë nevojë për lodër dhëmbësh silikoni |Melikey

  Pse foshnjat kanë nevojë për lodër dhëmbësh silikoni |Melikey

  Dalja e dhëmbëve është një pjesë integrale e zhvillimit të fëmijës suaj dhe kjo ndodh kur dhëmbi i parë del nga mishrat e dhëmbëve.Dalja e dhëmbëve mund t'i bëjë mishrat e foshnjës tuaj të pakëndshme.Lodra e dhëmbëve silikoni për bebe vjen në ndihmë kur dalja e dhëmbëve të fëmijës suaj bëhet e padurueshme.Këto të bukura një...
  Lexo më shumë
 • Cilat janë dhëmbët më të mirë silikoni për bebe |Melikey

  Cilat janë dhëmbët më të mirë silikoni për bebe |Melikey

  Dalja e dhëmbëve është e vështirë.Ndërsa fëmija juaj kërkon lehtësim të ëmbël nga një dhimbje e re dhëmbi, ai do të dëshirojë të qetësojë mishrat e irrituar duke kafshuar dhe gërryer.Fatmirësisht, ne kemi lodra argëtuese dhe të lehta për t'u kapur për të lehtësuar dhimbjen e fëmijës suaj.Të gjitha lodrat tona të daljes së dhëmbëve kanë gunga ndijore me teksturë për të ...
  Lexo më shumë
 • Cilat janë lodrat më të mira për nxjerrjen e dhëmbëve të foshnjës |Melikey

  Cilat janë lodrat më të mira për nxjerrjen e dhëmbëve të foshnjës |Melikey

  Dalja e dhëmbëve është një moment historik emocionues për fëmijën tuaj, por mund të jetë gjithashtu një proces i vështirë dhe i dhimbshëm.Ndërsa është emocionuese që fëmija juaj po zhvillon dhëmbët e tij të bukur, shumë foshnja gjithashtu përjetojnë dhimbje dhe nervozizëm kur fillojnë të dalin dhëmbë.Shumica e foshnjave kanë...
  Lexo më shumë
 • A është silikoni i sigurt për fëmijën |Melikey

  A është silikoni i sigurt për fëmijën |Melikey

  Për çdo prind, mendimi për t'i dhënë fëmijës diçka për të përtypur ose thithur mund të jetë i dëmshëm ose toksik për shëndetin e tyre është një makth.Melikey krijon dhe shpërndan produkte organike dhe funksionale të sigurta për fëmijë të lehtë për t'u përdorur për prindërit.Motoja e Melikey është: Produkti është jeta...
  Lexo më shumë
 • Masat paraprake për blerjen e rruazave të dhëmbëzimit me shumicë |Melikey

  Masat paraprake për blerjen e rruazave të dhëmbëzimit me shumicë |Melikey

  Rritja e sasisë së porosisë tuaj do të ulë çmimin e rruazave që dalin.Kjo është për shkak se kërkon pothuajse të njëjtën sasi kohe ose përpjekje për të prodhuar .. dhe do të rritet minimalisht nëse porositni 1000, 3000 ose 10,000.Kostot materiale do të rriten me volumin, por bul...
  Lexo më shumë
 • Çfarë janë rruazat e nxjerrjes së dhëmbëve |Melikey

  Çfarë janë rruazat e nxjerrjes së dhëmbëve |Melikey

  Këto rruaza të vogla të daljes së dhëmbëve janë të lidhura në një fije dhe mbahen rreth qafës ose kyçit të dorës së nënës, dhe përtypja e tyre ndihmon në lehtësimin e dhimbjes së daljes së dhëmbëve të foshnjës.Rruazat molare silikoni janë një tendencë kryesore.A janë rruaza silikoni të sigurta për foshnjat?Rruazat e dhëmbëzimit silikoni ofrojnë siguri të pakrahasueshme...
  Lexo më shumë
 • Çfarë certifikimi duhet të kalojë Teether silikoni i klasës së ushqimit |Melikey

  Çfarë certifikimi duhet të kalojë Teether silikoni i klasës së ushqimit |Melikey

  Dhëmbësit e foshnjës janë dhurata më e mirë e rritjes që shumë nëna u bëjnë foshnjave dhe të vegjëlve të tyre.Ai jo vetëm që përmirëson zhvillimin e përtypjes së fëmijës, por gjithashtu u mundëson foshnjave dhe fëmijëve të vegjël të kenë një përvojë të caktuar me dhëmbët.Me rritjen e produkteve për kërcitjen e dhëmbëve në...
  Lexo më shumë
 • Si të zgjidhni një shitës me shumicë cilësore të dhëmbëve të bebeve në Kinë |Melikey

  Si të zgjidhni një shitës me shumicë cilësore të dhëmbëve të bebeve në Kinë |Melikey

  Shitja me shumicë e dhëmbëve të foshnjës është një produkt i zakonshëm dhe i nevojshëm për bebe që përdoret për të lehtësuar ose lehtësuar shqetësimin e shkaktuar nga dalja e dhëmbëve tek foshnjat dhe fëmijët e vegjël dhe për të ndihmuar foshnjat të ushtrojnë përtypjen dhe kafshimin.Megjithatë, shumë biznese të reja janë të hutuara në lidhje me shitësit me shumicë të dhëmbëve të bebeve...
  Lexo më shumë
 • Si të bëni vetë rruaza silikoni për daljen e dhëmbëve |Melikey

  Si të bëni vetë rruaza silikoni për daljen e dhëmbëve |Melikey

  Meqenëse nëna mban bizhuteri dhe jo foshnja, fëmija do të krijojë rregullisht një lidhje vizuale me nënën gjatë përdorimit të rruaza silikoni për daljen e dhëmbëve.Kjo energji është e përshtatshme për përvetësim dhe kafshim.Rruazat silikoni ofrojnë gjithashtu siguri të pashembullt.Këto...
  Lexo më shumë
 • Cili dhëmbës silikoni është më i mirë |Melikey

  Cili dhëmbës silikoni është më i mirë |Melikey

  Dalja e dhëmbëve është një kohë emocionuese zhvillimi, por ajo vjen me disa shqetësime.Dhëmbët u japin të vegjlit diçka përveç gishtave të tyre ose tuajat për t'i copëtuar dhe mund të ndihmojnë në qetësimin e dhimbjeve të mishrave të dhëmbëve gjithashtu.Dëmbët e silikonit të bebeve janë Zgjedhja e këndshme dhe e sigurt.Llojet e...
  Lexo më shumë
 • Cili dhëmbës është më i mirë prej druri apo silikoni |Melikey

  Cili dhëmbës është më i mirë prej druri apo silikoni |Melikey

  Të gjithë e dimë se zgjedhja e një aparati për dhëmbët e foshnjës për dhimbjet e dhëmbëve të një fëmije mund të jetë e ndërlikuar.Ngjitësja e dhëmbëve të foshnjës është një objekt që lehtëson dhimbjet e mishrave të dhëmbëve kur një fëmijë përtyp.Mishrat e dhëmbëve janë në dispozicion në baza të ndryshme si druri, plastika pa BPA, goma natyrale dhe silikoni.E cila b...
  Lexo më shumë
 • Çfarë lloj vargu përdoret për gjerdanet e daljes së dhëmbëve?|Melikey

  Çfarë lloj vargu përdoret për gjerdanet e daljes së dhëmbëve?|Melikey

  Dalja e dhëmbëve është e dhimbshme, foshnjat fillojnë të dalin dhëmbë rreth moshës 6-12 muajshe.Dhëmbët e parë zakonisht vijnë në pjesën e poshtme të përparme.Dy shenjat kryesore tregojnë se foshnja juaj ka filluar t'i dalë dhëmbët dhe ai do të bëhet i bezdisshëm dhe i lëngshëm.A funksionon vërtet gjerdani i daljes së dhëmbëve...
  Lexo më shumë
 • Çfarë është një dhëmbëzues silikoni?|Melikey

  Çfarë është një dhëmbëzues silikoni?|Melikey

  Dhëmbësit silikoni janë bërë nga silikoni ushqimor jo toksik dhe kanë strukturë në njërën anë për të masazhuar mishrat e dhëmbëve dhe për të ofruar lehtësim për dhëmbët që dalin.Tekstura gjithashtu ndihmon fëmijën tuaj të zbulojë dhe të eksplorojë shqisat e reja, kështu që vazhdoni dhe përtypni dhëmbëzat silikoni.Silic për bebe...
  Lexo më shumë
 • A funksionojnë vërtet gjerdanet e nxjerrjes së dhëmbëve?|Melikey

  A funksionojnë vërtet gjerdanet e nxjerrjes së dhëmbëve?|Melikey

  A funksionojnë vërtet gjerdanet e nxjerrjes së dhëmbëve?|Gjerdanët dhe byzylykët Melikey Teething zakonisht janë prej qelibar, druri, mermeri ose silikoni.Një studim i vitit 2019 nga studiues kanadezë dhe australianë zbuloi se këto pretendime përfitimi ishin të rreme.Ata përcaktuan që qelibari baltik të bënte...
  Lexo më shumë
 • Si të rregulloni në mënyrë të sigurt dhëmbët silikoni?|Melikey

  Si të rregulloni në mënyrë të sigurt dhëmbët silikoni?|Melikey

  Dhëmbësit e foshnjës nga silikoni pastrohen lehtë, por nëse i kapin foshnjat dhe i futin në gojë kur u bien në tokë ose kur njollosen me baktere dhe viruse, dhëmbët e foshnjës do të sjellin rreziqe të mëdha të fshehura për shëndetin e fëmijëve.Sepse foshnjat d...
  Lexo më shumë
 • Sa të sigurt janë dhëmbëzat silikoni?|Melikey

  Sa të sigurt janë dhëmbëzat silikoni?|Melikey

  Dhëmbësit silikoni janë bërë gradualisht zgjedhja e preferuar për prindërit për të ofruar rehati qetësuese pa rrezik dhe të sigurt për foshnjat e tyre.Dhëmbësit silikoni janë bërë nga silikoni i cilësisë ushqimore, i cili është një silikon plotësisht i sigurt që është i pajtueshëm me ushqimin.Këto nuk janë...
  Lexo më shumë
 • Cili është aparati më i sigurt i dhëmbëve të foshnjës?|Melikey

  Cili është aparati më i sigurt i dhëmbëve të foshnjës?|Melikey

  Si të zgjidhni dhëmbët më të mirë të foshnjës për vitin 2022?Zgjedhjet e Healthline Parenthood për dhëmbët më të mirë.1. Vulli Sophie La Girafe.2. Qetëson lodrën natyrale të nxjerrjes së dhëmbëve.3. Teether Elefant Baby Elefun.4. Furçë dhëmbësh për foshnjat me banane.5. Teetherpop.6. Itzy Ritzy Teething Mitt.7...
  Lexo më shumë
 • A janë të sigurta rruazat e daljes së dhëmbëve nga silikoni?|Melikey

  A janë të sigurta rruazat e daljes së dhëmbëve nga silikoni?|Melikey

  A janë të sigurta rruazat e daljes së dhëmbëve nga silikoni?Përgjigja është JO, sipas një paralajmërimi nga Administrata e Ushqimit dhe Barnave (FDA).Fëmijët nuk duhet të përdorin bizhuteri për daljen e dhëmbëve, të cilat mund të çojnë në mbytje ose mbytje.Gjerdanet dhe byzylykët lidhës janë prej qelibar, druri, mermeri...
  Lexo më shumë
 • Cili është aparati më i sigurt i dhëmbëve të foshnjës?|Melikey

  Cili është aparati më i sigurt i dhëmbëve të foshnjës?|Melikey

  Shumica e foshnjave fillojnë të dalin dhëmbë në gjysmën e dytë të vitit të parë, megjithëse disa foshnja fillojnë më herët.Pasi të fillojë dalja e dhëmbëve, do të shfaqet rregullisht për 2 vitet e para të jetës.Një lodër e përshtatshme mund të ndihmojë në menaxhimin e simptomave të dhimbshme të daljes së dhëmbëve.Siguria është më e rëndësishmja...
  Lexo më shumë
 • Ku të blini rruaza silikoni për nxjerrjen e dhëmbëve?|Melikey

  Ku të blini rruaza silikoni për nxjerrjen e dhëmbëve?|Melikey

  Ku të blini rruaza silikoni për nxjerrjen e dhëmbëve?Kur nuk dini ku të blini rruaza silikoni me shumicë, thjesht na pyesni.Për shkak se ka shumë platforma dhe biznese që shesin rruaza silikoni, grupet e tyre të klientëve janë të ndryshëm.Pra, kur dëshironi të blini rruaza silikoni me shumicë, ju duhet...
  Lexo më shumë
12Tjetra >>> Faqe 1/2