Teethers bog

 • Si të personalizoni dhëmbët silikoni |Melikey

  Si të personalizoni dhëmbët silikoni |Melikey

  Fëmijët zakonisht fillojnë të dalin dhëmbë midis 3 dhe 6 muajsh, para se të jenë në gjendje të ulen vetë.Kur ndodh, mund të shqetësojë një fëmijë të shqetësuar.Ne e dimë që foshnjat vendosin gjithçka në gojën e tyre, në fund të fundit kështu eksplorojnë botën përreth tyre.Lodra orale, su...
  Lexo më shumë
 • Pse foshnjat kanë nevojë për lodër dhëmbësh silikoni |Melikey

  Pse foshnjat kanë nevojë për lodër dhëmbësh silikoni |Melikey

  Dalja e dhëmbëve është një pjesë integrale e zhvillimit të fëmijës suaj dhe kjo ndodh kur dhëmbi i parë del nga mishrat e dhëmbëve.Dalja e dhëmbëve mund t'i bëjë mishrat e foshnjës tuaj të pakëndshme.Lodra e dhëmbëve silikoni për bebe vjen në ndihmë kur dalja e dhëmbëve të fëmijës suaj bëhet e padurueshme.Këto të bukura një...
  Lexo më shumë
 • Cilat janë dhëmbët më të mirë silikoni për bebe |Melikey

  Cilat janë dhëmbët më të mirë silikoni për bebe |Melikey

  Dalja e dhëmbëve është e vështirë.Ndërsa fëmija juaj kërkon lehtësim të ëmbël nga një dhimbje e re dhëmbi, ai do të dëshirojë të qetësojë mishrat e irrituar duke kafshuar dhe gërryer.Fatmirësisht, ne kemi lodra argëtuese dhe të lehta për t'u kapur për të lehtësuar dhimbjen e fëmijës suaj.Të gjitha lodrat tona të daljes së dhëmbëve kanë gunga ndijore me teksturë për të ...
  Lexo më shumë
 • Cilat janë lodrat më të mira për nxjerrjen e dhëmbëve të foshnjës |Melikey

  Cilat janë lodrat më të mira për nxjerrjen e dhëmbëve të foshnjës |Melikey

  Dalja e dhëmbëve është një moment historik emocionues për fëmijën tuaj, por mund të jetë gjithashtu një proces i vështirë dhe i dhimbshëm.Ndërsa është emocionuese që fëmija juaj po zhvillon dhëmbët e tij të bukur, shumë foshnja gjithashtu përjetojnë dhimbje dhe nervozizëm kur fillojnë të dalin dhëmbë.Shumica e foshnjave kanë...
  Lexo më shumë
 • Çfarë certifikimi duhet të kalojë Teether silikoni i klasës së ushqimit |Melikey

  Çfarë certifikimi duhet të kalojë Teether silikoni i klasës së ushqimit |Melikey

  Dhëmbësit e foshnjës janë dhurata më e mirë e rritjes që shumë nëna u bëjnë foshnjave dhe të vegjëlve të tyre.Ai jo vetëm që përmirëson zhvillimin e përtypjes së fëmijës, por gjithashtu u mundëson foshnjave dhe fëmijëve të vegjël të kenë një përvojë të caktuar me dhëmbët.Me rritjen e produkteve për kërcitjen e dhëmbëve në...
  Lexo më shumë
 • Si të zgjidhni një shitës me shumicë cilësore të dhëmbëve të bebeve në Kinë |Melikey

  Si të zgjidhni një shitës me shumicë cilësore të dhëmbëve të bebeve në Kinë |Melikey

  Shitja me shumicë e dhëmbëve të foshnjës është një produkt i zakonshëm dhe i nevojshëm për bebe që përdoret për të lehtësuar ose lehtësuar shqetësimin e shkaktuar nga dalja e dhëmbëve tek foshnjat dhe fëmijët e vegjël dhe për të ndihmuar foshnjat të ushtrojnë përtypjen dhe kafshimin.Megjithatë, shumë biznese të reja janë të hutuara në lidhje me shitësit me shumicë të dhëmbëve të bebeve...
  Lexo më shumë
 • Cili dhëmbës silikoni është më i mirë |Melikey

  Cili dhëmbës silikoni është më i mirë |Melikey

  Dalja e dhëmbëve është një kohë emocionuese zhvillimi, por ajo vjen me disa shqetësime.Dhëmbët u japin të vegjlit diçka përveç gishtave të tyre ose tuajat për t'i copëtuar dhe mund të ndihmojnë në qetësimin e dhimbjeve të mishrave të dhëmbëve gjithashtu.Dëmbët e silikonit të bebeve janë Zgjedhja e këndshme dhe e sigurt.Llojet e...
  Lexo më shumë
 • Cili dhëmbës është më i mirë prej druri apo silikoni |Melikey

  Cili dhëmbës është më i mirë prej druri apo silikoni |Melikey

  Të gjithë e dimë se zgjedhja e një aparati për dhëmbët e foshnjës për dhimbjet e dhëmbëve të një fëmije mund të jetë e ndërlikuar.Ngjitësja e dhëmbëve të foshnjës është një objekt që lehtëson dhimbjet e mishrave të dhëmbëve kur një fëmijë përtyp.Mishrat e dhëmbëve janë në dispozicion në baza të ndryshme si druri, plastika pa BPA, goma natyrale dhe silikoni.E cila b...
  Lexo më shumë
 • Si të bëni një unazë organike prej druri |Melikey

  Si të bëni një unazë organike prej druri |Melikey

  Si prodhues i dhëmbëve të foshnjës, ne marrim shumë porosi dhe dërgojmë shumë mallra për klientët tanë çdo ditë.Ju jemi shumë mirënjohës për besimin tuaj, larg mijëra maleve dhe lumenjve, por ne vazhdojmë të ruajmë një bashkëpunim afatgjatë, që është vërtet çudi...
  Lexo më shumë
 • A janë unazat e nxjerrjes së dhëmbëve të dëmshme për dhëmbët?|Melikey

  A janë unazat e nxjerrjes së dhëmbëve të dëmshme për dhëmbët?|Melikey

  A keni një foshnjë që dalin dhëmbë?Në përpjekje për të ndihmuar në zbutjen e shqetësimit të fëmijës suaj, a po përdorni unaza për daljen e dhëmbëve?Ndonëse disa nga këto unaza kanë vite që ekzistojnë dhe mund të jenë të shkëlqyera për të qetësuar një foshnjë të mërzitur, ato mund të mos jenë gjithmonë të sigurta për fëmijën tuaj nëse nuk janë...
  Lexo më shumë
 • Çfarë druri është i sigurt për daljen e dhëmbëve |Melikey

  Çfarë druri është i sigurt për daljen e dhëmbëve |Melikey

  Disa prej tyre janë të sigurta, ndërsa të tjerët jo.Druri më i mirë i rekomanduar që duhet të përdoret për lodrat e dhëmbëzimit prej druri është druri i fortë.Përveç kësaj, lodrat e drurit si arra, verri, verri, qershia, ahu dhe mirta gjithashtu ia vlen të blihen sepse përdoren për përtypje dhe ...
  Lexo më shumë
 • Si të sterilizoni unazat e dhëmbëve silikoni të zierjes |Melikey

  Si të sterilizoni unazat e dhëmbëve silikoni të zierjes |Melikey

  Lodra për nxjerrjen e dhëmbëve të foshnjës nga silikoni organik pa ushqim BPA për të porsalindurit Çdo prind shpreson që fëmijët e tyre të rriten shëndetshëm.Megjithatë, nëse nuk keni pasur kurrë përvojën e rritjes së fëmijëve, atëherë do ta dini se sa e vështirë është të mbani gjurmët e ...
  Lexo më shumë
 • Çfarë është një silikoni i klasës ushqimore?|Melikey

  Çfarë është një silikoni i klasës ushqimore?|Melikey

  Çfarë është silikoni i kategorisë ushqimore?Një nga materialet ndihmëse më të rëndësishme për lëndët e para të xhel silicë të kategorisë ushqimore janë lëndët e para të xhelit silicë, të cilat së pari duhet të garantohen për nga cilësia.Prandaj, shumë prodhues të produkteve të gomës silikoni kërkojnë korrigjim...
  Lexo më shumë
 • A janë dhëmbët prej druri të sigurt për foshnjat?|Melikey

  A janë dhëmbët prej druri të sigurt për foshnjat?|Melikey

  Nëse fëmija juaj është vetëm disa muajsh, mund të keni vënë re se tani ai vendos në gojë gjithçka që mund t'i bie në dorë.Për foshnjat që dalin dhëmbë, kafshimi është një mënyrë për të eksploruar ndjesitë dhe për të lehtësuar ënjtjen e dhimbshme të mishrave të dhëmbëve.Në të dyja rastet, lodra e dhëmbëve është një...
  Lexo më shumë
 • A janë dhëmbët silikoni të sigurt për foshnjat?|Melikey

  A janë dhëmbët silikoni të sigurt për foshnjat?|Melikey

  Rruaza silikoni ushqimore pa bpa Përshkrimi i rruazave të rrumbullakëta silikoni 1,100% Jo toksike, pa BPA, pa plumb, pa kadmium, pa ftalate, pa PVC.2.Pajtueshmëria me FDA, AS/NZS, ISO8124, LFGB, CPSIA, ASTM F963, EN71, CE.3. Gjerdani ynë silikoni i klasës së ushqimit ...
  Lexo më shumë